Strona głównaTechnologiaPodstawowa obsługa komputera – co musisz wiedzieć?

Podstawowa obsługa komputera – co musisz wiedzieć?

Niezależnie od tego, ile masz lat i co robisz na co dzień, warto nauczyć się podstawowej obsługi komputera. Dzięki temu zyskasz nowe możliwości rozrywki, nauki i pracy, a są to bardzo ważne kwestie w życiu każdego człowieka. Co należy wiedzieć, jeśli chodzi o podstawową obsługę komputera? W kolejnych akapitach znajdziesz kilka informacji na ten temat.

Jak wgrać Windowsa?

Jak wgrać Windowsa? Okazuje się, że nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Oto prosta instrukcja krok po kroku:

1. Zdobądź instalator Windows – możesz zrobić to, używając innego komputera z dostępem do internetu, potrzebny będzie Ci także nośnik taki jak pendrive lub płyta DVD-R. Wszystkie potrzebne informacje na temat pobierania instalatora znajdziesz na stronie Microsoft.

2. Skonfiguruj komputer pod rozruch z nośnika – etapy postępowania w przypadku tego kroku zależą od płyty głównej Twojego sprzętu. Zapoznaj się z instrukcją obsługi PC lub płyty głównej, aby uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania.

3. Po umieszczeniu pendrive’a lub płyty DVD-R – postępuj zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na ekranie komputera. Wprowadź klucz produktu, wskaż dysk, na którym ma zostać zainstalowany system, wybierz region, ustawienia prywatności itd.

Podstawowa obsługa komputera – sprawdź przydatne programy

Gdy już Twój komputer będzie gotowy do użytku, warto zainstalować programy, które mogą się przydać. Pierwszym z nich jest pakiet programów biurowych, dostępne są różne wersje i można kupić je przez internet. Dzięki nim możesz na przykład zapanować lepiej nad domowym budżetem, przygotować różnego rodzaju pisma, stworzyć prezentację i wiele innych. Taki program przyda się każdemu, kto korzysta z komputera na co dzień. Poza tym warto zainstalować także dobry program wirusowy, aby chronić swój sprzęt i najważniejsze dane. Kolejny programem, który może się przydać, jest ten do przeglądania plików PDF, warto mieć także program do przeglądania zdjęć. Tego rodzaju programy możesz pobrać przez internet.

Zastanawiasz się, jakie programy spełnią Twoje oczekiwania? A może nie wiesz, na co uważać, jeśli chodzi o korzystanie z internetu? W przypadku obsługi komputera śmiało można powiedzieć, że jest wiele kwestii, które warto omówić. Pamiętaj, że możesz zapisać się na kurs obsługi komputera. Wiele ciekawych ofert znajdziesz w internecie. Bardzo ważne jest to, aby korzystać z kursów prowadzonych przez doświadczonych profesjonalistów. Trzeba także przed wybraniem konkretnej oferty, zapoznać się z programem kursu. Możliwości jest tak wiele, że bez trudu znajdziesz przynajmniej kilka świetnych kursów, które spełnią indywidualne potrzeby i oczekiwania. Niektóre takie kursy są prowadzone online, co jest dużą zaletą. Ta opcja spodoba się szczególnie osobom, które w swojej okolicy nie mają miejsc, gdzie odbywają się profesjonalne kursy z obsługi komputera. Sprawdź dostępne możliwości i postaw na sprawdzoną ofertę, a na pewno się nie zawiedziesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecane