Strona głównaTechnologiaPhotoshop – podstawowe funkcje programu

Photoshop – podstawowe funkcje programu

Photoshop to jeden z najpopularniejszych programów graficznych. Śmiało można powiedzieć, że ma wiele funkcji, które przydają się nie tylko profesjonalistom takim jak fotografowie. Program ten to świetna opcja dla każdego, kto interesuje się fotografią. Jakie funkcje oferuje Photoshop? Kilka słów o tych najważniejszych znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

Jak dodać ramkę do zdjęcia?

Udoskonalanie zdjęć w programie Photoshop umożliwiają naprawdę różnorodne funkcje. Jedną z najpopularniejszych cieszy się dodawanie ramki. Jak zrobić to w Photoshopie? Okazuje się, że nie jest to trudne zadanie. Wystarczy uruchomić program, otworzyć zdjęcie, które pragnie się edytować, stworzyć nową warstwę, nadać jej nazwę i zatwierdzić. Kolejny krok polega na użyciu narzędzia do zmiany obszaru roboczego. Kliknij: okno, przestrzeń robocza, nowa przestrzeń robocza i nadaj jej nazwę. Następnie trzeba kliknąć obraz, zmiana rozmiaru. Teraz wystarczy już tylko wybrać grubość ramki i odpowiedni kolor. Chociaż na początku obsługa programu może wydawać się nieco skomplikowana, pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Poza dodawaniem ramki do zdjęcia Photoshop oferuje także inne przydatne funkcje. Czytaj dalej, aby poznać te, które cieszą się największą popularnością.

Funkcje Photoshopa

Śmiało można powiedzieć, że Photoshop ma wiele przydatnych funkcji. Cieszą się one popularnością nie tylko wśród amatorów, ale także profesjonalnych fotografów. Wśród najpopularniejszych, podstawowych funkcji tego programu graficznego warto wymienić:

1. Przekształcanie obiektów – aby skorzystać z tej funkcji trzeba wybrać z górnego menu obraz, a następnie przekształcanie swobodne. Uruchomienie tej funkcji można poznać po biało-szarej ramce, która powinna pojawiać się wokół aktualnie zaznaczonego obiektu. Dzięki tej funkcji można na przykład zmienić szerokość, wysokość, kąt nachylenia.

2. Notatki – dzięki nim możesz dodać do pliku dodatkowe informacje. 

3. Tworzenie i edytowanie obrazów panoramicznych – ta funkcja pozwala na połączenie kilku zdjęć w jeden obraz. Aby z niej skorzystać kliknij plik, automatyzacja, photomerge. W oknie dialogowym wybierz jedną z opcji: pliki lub foldery. Teraz musisz wybrać obrazy, które chcesz połączyć w jedną fotografię. Następny krok to wybranie opcji układu: automatycznyperspektywa, sferycznekolaż, zmiana pozycji

4. Autokorekta – opcja, którą szczególnie doceniają osoby początkujące. Dzięki niej Twoje zdjęcia będą wyglądać lepiej, a Ty nie poświęcisz zbyt wiele czasu i energii na to, aby je doskonalić. Aby uruchomić auto-kontrast posłuż się kombinacją klawiszy Alt+Shift+Ctrl+L. Jeśli chcesz skorzystać z opcji auto-kolor posłuż się kombinacją Ctrl+Shift+B.

Czujesz, że jeszcze nie znasz dobrze programu? Pamiętaj, że możesz włączyć podpowiedzi rozszerzone. Jak to zrobić? Kliknij preferencje, narzędzia, stosuj rozszerzone podpowiedzi i gotowe. Teraz poznasz Photoshop’a jeszcze lepiej, a efekty Twojej pracy będą bardziej zadowalające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecane