Strona głównaITNajpopularniejsze myszki gamingowe w 2022 roku

Najpopularniejsze myszki gamingowe w 2022 roku

Dobra myszka gamingowa należy do najistotniejszych akcesoriów gracza, która jest w stanie sprostać jego wysokim wymaganiom. Powinna cechować się wygodą użytkowania i precyzją przekładającą się na lepsze wyniki. Chociaż na pozór myszki gamingowe przypominają te standardowe, nie jest prawdą, że wyróżnia je tylko designerski wygląd. W rzeczywistości są specjalnie wyprofilowane, aby lepiej leżeć w dłoni, i mają dodatkowe funkcje, takie jak boczne przyciski czy bardzo wysoka czułość. Ponadto są one wykonywane z materiałów trwałych i antypoślizgowych. Jakie modele warto wziąć pod uwagę?

Najpopularniejsze myszki gamingowe w roku 2022

Logitech G502 Hero High Performance to optyczna i bezprzewodowa myszka, która wyróżnia kształtem ułatwiającym prowadzenie rozgrywek. Ma ona jedenaście programowalnych przycisków, a także podświetlenie RGB. Klienci chwalą sobie ergonomię, wygodę użytkowania i oferują możliwość wyregulowania ciężaru. Jej cena to nieco ponad dwieście złotych i w tej kategorii cenowej nie ma ona sobie równych. SteelSeries Aerox 9 Wireless kosztuje dwa razy więcej, ale jest produktem cenionym przez profesjonalnych graczy zarówno ze względy na czułość i precyzję, jak i ze względu na nietuzinkową budowę. Ma aż osiemnaście przycisków i radiowy typ połączenia, a jej waga to tylko 89g. Logitech G502 Lightspeed już od jakiegoś czasu uznawana jest za jedną z najchętniej kupowanych myszy gamingowych na całym świecie. Jej sercem jest sensor HERO, a całość bazuje na bezprzewodowej technologii lightspeed. W przypadku mniej wymagających gier lub małych graczy dobrym rozwiązaniem będzie tańszy model, taki jak kosztujący około stu siedemdziesięciu złotych SPC Gear LIX Wireless, który został wyposażony tylko w sześć przycisków, ale jest bardzo lekki i ma podświetlane elementy.

Jaką myszkę wybrać do gier?

Pod uwagę warto wziąć kilka czynników, a przede wszystkim zasobność portfela i rodzaj gier, w jakie najczęściej gramy. Myszki gamingowe dzielą się na trzy kategorie określające rodzaj chwytu, a mianowicie na palm grip, claw-grip oraz finger grip. Palm grip jest kształtem najczęściej spotykanym, ponieważ pozwala na złapanie myszki całą dłonią. Często znajdują się w nim specjalne wzniesienia na palce mały i serdeczny, co w trakcie gry odciąża stawy palców i nadgarstka. Claw-grip zapewnia graczom tak zwany chwyt szponiasty, podczas którego najczęściej używane są opuszki palców, i sprawdza się podczas grania w gry wymagające prędkości i intensywnego przyciskania. Rodzajem znajdującym się między tymi dwoma jest finger grip, który sprawia, że wykorzystywane są opuszki palców, ale dłoń nie jest oparta. Ten rodzaj chwytu bywa męczący, ale pozwala na wykonywanie szybkich i precyzyjnych ruchów. Myszki laserowe są bardziej zaawansowane i precyzyjne, podczas gdy myszki optyczne są wersją tańszą i działającą na wszystkich powierzchniach. Zakup powinno się uzależniać od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecane