Strona głównaPodróżeCały świat podróżuje. Jak robić to tanio?

Cały świat podróżuje. Jak robić to tanio?

Zdawać by się mogło, że jeszcze parę lat temy świat był miejscem bardziej sprzyjającym podróżom. Dzisiejsze kryzysy czy inflacja powinny skutecznie zniechęcać ludzi do wydatków, które nie są koniecznością, a jednak cały świat jest w ruchu. Tanie linie lotnicze oferują podróże „za parę złotych”, a dobra logistyka i plan mogą zapewnić ludziom na całym świecie prawdziwie ekonomiczne wycieczki. Jak zaplanować city break za małe pieniądze i na co zwracać uwagę?

Sprawdzaj promocje tanich linii lotniczych

Tanie podróże często zaczynają się od okazji, a najlepsze okazje stwarzają tanie linie lotnicze. Warto korzystać z aplikacji takich, jak SkyScanner, które wyszukują najtańsze połączenia zarówno do miast europejskich, jak i z poza kontynentu. Wystarczy wybrać termin i najbliższe domu lotnisko, a potem wcisnąć opcję „wyszukaj”, aby przekonać się, że czasami można polecieć do Neapolu czy Londynu, płacąc nawet około stu złotych za przelot w dwie strony. Znalezienie taniego lotu to nie wszystko. Warto sprawdzić kilka kwestii, żeby nie okazało się, że zaoszczędzone na biletach pieniądze będzie trzeba wydać na miejscu. Po pierwsze warto celować w miejsca, które z założenia nie są zbyt drogie. Na przykład tani lot do Tel-Awiwu czy Oslo może wydawać się atrakcyjny, ale ceny w Izraelu i Norwegii powalają. Drugą sprawą jest odległość lotniska od miejsca docelowego. Jeśli planujemy tanią wycieczkę, to szkoda byłoby wydać majątek na komunikację miejską czy taksówkę.

Korzystaj z AirBNB

AirBNB to popularna na całym świecie platforma, na której można znaleźć lokale do wynajęcia na czas podróży. Wystarczy zarejestrować konto, wpisać miejsce docelowe i zaznaczyć filtry, które nas interesują. Ludzie z całego świata wynajmują turystom pokoje, mieszkania, apartamenty, a nawet całe domy. W filtrach można zaznaczyć interesujące nad udogodnienia, takie jak wi-fi, wyposażona kuchnia i łazienka, ilość łóżek czy też bezpłatny parking w pobliżu. Koszty wynajmu są zależne od standardu wybranego miejsca i samego miasta, ale to właśnie tutaj można znaleźć opcje, które są nawet kilka razy tańsze niż hotel czy hostel. Wariant ten jest szczególnie opłacalny, jeśli podróżujemy w kilkuosobowej grupie i cena za nocleg w danym miejscu jest dzielona przez wszystkie osoby.

Kupuj jedzenie w marketach, a kosztuj na mieście

Podróżowanie powinno angażować wszystkie zmysły, w tym również smak, a turystom zawsze zależy na tym, aby skosztować tradycyjnych potraw danego kraju. Stołowanie się w restauracjach codziennie może być jednak dość kosztowne. Jeśli wynajmujemy mieszkanie z kuchnią lub aneksem kuchennym, warto robić zakupy w tanich sklepach, a wyjścia na miasto ograniczyć do tych, podczas których będzie można skosztować kilku flagowych potraw. Zamiast wydawać majątek na fast food, który wszędzie smakuje tak samo, warto jeść śniadania i kolacje w wynajętym mieszkaniu, a na obiad wybrać się w jakieś urokliwe miejsce, w którym stołują się mieszkańcy danego miasta. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecane